Temps en moviment  10 hores 36 minuts

Temps  16 hores 31 minuts

Coordenades 4299

Data de pujada 28 / d’agost / 2019

Data de realització d’agost 2019

-
-
2.213 m
702 m
0
6,1
12
24,38 km

Vista 65 vegades, descarregada 6 vegades

a prop de Selimaj, Kukës (Albania)

Qafa kolshit -Qereç eshte ne gjurmen qe qe lidhe fshatin Geghysen me fshatrat e Nikavje.
Gjithashtu me bjeshket .
Nga aty shtegu ndjek gjurmen per ne bjeshken e Lugbatit nga ku esht ne terrene thuajse te pa shkelura .
Ngjitjet edhe zbritjet,bashke me gjatesine e bejne nje shteg qe nevoit perkushtim e pergaditje te mire fizike.
Burimi fundit gjendet ne Qereç prej ku ju nevoiten 4 litra dhe me shume .
Pamjet panaromike,me lindien e diellit me perendim e bejne akoma me joshese pamjet ne 2 parqet Nikaj-Mertur&Valbones.
Shoqeruar me bukurit e pa fundme te biodiversitetit,
Strurktura e tokes.
Tradita ,Histori tj tj.
Adventura plot adrenaline.
Si zbritja ne litar,udhetim ne zhavorrore.
Takim me pjes bore"akullnajore"
Rekomandohet te behet me guid .
Ju nevoitet
Pantallona te gjate,
Kepuc me qafa,
Shkopat,
Helmeta,
"Kthetra ne varesi te muajit qe zgjithni,gjithashtu kazma"
Uj 4 litra ,
Buzeqeshje "ateher kur mendoni qe arritet do keni edhe 2 -3 ore ecje😊"
Saimir Kalbaj.
#outdoortropoja
Foto

Photo

Foto

Photo

Foto

Be careful

Foto

Photo

Foto

Photo

Foto

Photo

Foto

Photo

Foto

Photo

Foto

Photo

Foto

Photo

Font

Kroi te fusha e kishesh

Burimi i pare I ujit .prej ku ju nevoitet 2 litra uj

Comentaris

    Si vols, pots o aquesta ruta.